Çelebi Alper

» Japonya Gezi Rehberi: Maliyet, Fiyatlar, Tren, JR Pass, Ucuz Konaklama, Alışveriş ve Yemek

Japonya gezi rehberi niteliğindeki bu blog yazımda Japonya gezisi maliyeti ne kadar tutar, kaç para harcanır, çok mu pahalı, para yeter mi, ucuz yerler var mı diye merak edenler için, 1 aylık Japonya seyahatimin maliyeti ve genel olarak fiyatlar, ucuz yemek, ucuz alışveriş ve konaklama hakkında bilgi vereyim istedim. Genel olarak Japonya gezisi için gereken harcamaların kalemlerini Türkiye-Japonya uçak bileti bedeli; ülke içi sınırsız tren seyahati sağlayan JR Pass kartı ücreti; konaklama harcamaları; ve genel yeme-içme, müze, şehir içi ulaşım, alışveriş harcamaları olarak dörde ayırabiliriz. Şimdi bakalım Japonya’da bir ay gezmek için kaç para gerekiyor.

 

Japonya gezi rehberi

Japonya seyahat rehberi

Japonya Gezi Rehberi

Japonya seyahati düşünenler için plan yapmaya yardımcı olacak bir Japonya gezi rehberi ve seyahat bilgileri ile imkanları, masrafları ve seçenekleri bu blog yazımda.

 

Japonya gezi rehberi blog

Japonya gezi rehberi

 

Türkiye’den Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Japonya’ya gitmek için Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Tokyo’ya aktarmasız direkt uçuşları var. Japonya şehirlerinden Osaka, Fukuoka, Hiroşima, Nagoya, Okinawa, Sapporo ve Sendai’ye THY ile gidebilirsiniz. Tokyo dışındaki uçuşlar Tokyo duraklamalı. THY Türkiye Japonya uçak bilet fiyatları 4000 liranın üzerinde.

 

Japonya'ya nasıl gidilir

Japonya’ya nasıl gidilir?

 

Ben Singapur Hava Yolları (Singapore Airlines) sitesine sık sık baktım, biletler genelde 1000 dolar civarında iken bir gün gidiş-dönüş Tokyo bileti 461 dolara yakaladım ve hemen satın aldım. Japonya gezisi maliyeti açısından Singapur aktarmalı bu ucuz bilet avantajlı oldu, hem de dönüşte Singapur’u gezme şansını yakaladım. 1600 liraya Japonya uçak bileti bulmak kolay değil. Genelde aktarmalı biletler 2800 ile 3500 lira arasında.

 

Türkiye'den Japonya'ya nasıl gidilir

Türkiye’den Japonya’ya nasıl gidilir?

Japonya'ya nasıl gidilir

Japonya uçak bilet fiyatı

 

Türkiye‘den Japonya’ya gitmek için uçak bileti bulacağınız diğer hava yolları şunlar:

 

Kore Hava Yolu Korean Air – Seul aktarmalı, 800 Amerikan Doları ve üzeri.

 

Rusya Hava Yolu Aeroflot – Moskova aktarmalı, 770+ dolar.

 

BAE Etihad Airways – Abu Dabi aktarmalı, 1000+ dolar.

 

Fransa Hava Yolu Air France – Paris aktarmalı, 1050+ dolar.

 

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM – Amsterdam aktarmalı, 1250 dolar ve üzeri.

 

İstanbul Tokyu uçak yolculuğu direkt uçuşlarla gidiş 11 saat 50 dakika, dönüş 12 saat 45 dakika sürüyor. Aktarmalı uçuşlarda ise uçak değiştirilen kente ve bekleme süresine göre en az 15 saat sürer, 30 saate kadar uzayabilir. Tüm pasaportlara vize yok. Japonya gezi rehberi ulaşım konusunda devam ediyor.

 

Ekonomik Japonya tatili

Ekonomik Japonya tatil rehberi

 

Japan Rail Pass – JR Pass Nedir?

Japonya’da hızlı trenler çok pahalı. Yabancı gezgin ve turistler için toplu tren ulaşım kartı JR Pass alınıp geçerli olduğu süre içerisinde hızlı trenlerle sınırsız seyahat ederek Japonya gezisi maliyeti bir miktar azaltılabiliyor. Bir veya birkaç yakın kente gidecekler için ucuza gelmiyor, ama çok seyahat edecekler için uygun. Japon Demir Yolları Grubu JR Group’u oluşturan 6 şirketin ortak tren kartı olan Japan Rail Pass, trenle Japonya’da  ucuz seyahat etmenin en ekonomik yolu. JR Pass kartının geçersiz olduğu şehirler arası tren sayısı çok az.

 

Japan Rail Pass nedir

Japan Rail Pass nedir?

 

Japan Rail Pass Türleri ve Fiyatları

2 çeşit Japan Rail Pass var; Green Superior Class Yüksek Sınıf  ve Ordinary adlı Normal Sınıf tren biletleri. Her 2 sınıfta 7, 14, ve 21 gün kullanım süreli JR Pass indirimli tren kartları var. Listedeki tren kartı fiyatları Japon Yeni kurunda ve dünyanın her yerinde aynı.

 

JR Pass türü
Green
Ordinary
Süre
Yetişkin
Çocuk
Yetişkin
Çocuk
7 gün
38,880 YEN
19,440 YEN
29,110 YEN
14,550 YEN
14 gün
62,950 YEN
31,470 YEN
46,390 YEN
23,190 YEN
21 gün
81,870 YEN
40,930 YEN
59,350 YEN
29,670 YEN

 

1 Türk Lirası 32 Japon Yeni ediyor. 1 Amerikan Doları 111 Japon Yeni. Kartı önceden başka ülkeden satın alamıyor, ama onunla değiştirilecek bir Exchange Order alıyorsunuz. Japonya’da bunu gerçek bir Japan Rail Pass ile değiştiriyorsunuz.

 

JR Pass

JR Pass

 

Vagonlar: Reserved, Nonreserved, Green

Ordinary kart ile normal ve hızlı trenlerde Nonreserved vagonlara, kim hangi koltuğu kaparsa oturuluyor. Benim aldığım Green JR Pass ile ise Green vagonlarda daha konforlu koltuklara oturuluyor, yolculuktan önce JR bürolarında rezervasyon bileti alınıyor, ücretsiz tabii. Tren rezervasyon biletlerimden biri aşağıda.

 

Japonya tren biletleri

Japonya tren bileti

 

Japan Rail Pass Nereden ve Nasıl Alınır?

Japonya tren kartı ile değiştirilecek Exchange Order Türkiye’de sadece H.İ.S turizmden satın alınabiliyor. İster direkt ofislerine gidip nakit veya kredi kartı ile ödeme yapıp alabilirsiniz, ister internet üzerinden online ya da banka havalesi gönderip satın alabilirsiniz.

 

JR Pass Nerelerde Geçerli?

Tren : Tüm JR Grup demir yollarının Shinkansen adlı hızlı trenleri (Nozomi ve Mizuho hızlı trenleri hariç), Limited Express trenleri, Express trenler, Radip ve yerel  trenlerde kullanılabilir.
Otobüs : JR otobüs şirketlerinin banliyö hatları (JR Tokai, JR Hokkaido, JR Tohoku, JR Kyushu, JR Kanto, West Japan JR, Chugoku JR, JR Shikoku) ve bazı JR otoban otobüs servislerinde geçerli.
Feribot : Sadece JR Miyajima Adası feribotlarında geçerli. Ben de gittim, kaçar mı?

 

Toplu tren bileti ile birlikte verilen aşağıdaki demir yolları haritası, hızlı trenle seyahat edecekler için adeta minik bir Japonya gezi rehberi.

 

Japonya tren yolu haritası

Japonya tren yolu haritası ve JR Pass geçerli yerler

 

Kaç günlük JR Pass Almalı?

Bir Japonya seyahat klasiği olan Tokyo, Kyoto, Osaka, Nara ve Hiroşima rotası için 7 günlük tren kartı yeterli ama hızlı bir tur olur bu, bence 14 günlük alıp gezmeye değer. Ben Japonya’da 1 ay gezdim, 3 haftalık JR Pass aldım, ilk 9 gün Tokyo’da kaldığım için kalan sürenin tamamına yetti, kart dışında fazladan hiç hızlı tren bileti satın almam gerekmedi.

 

JR Pass Nasıl Aktif Edilir?

Tüm ana JR istasyonlarındaki Rail Pass bürolarında Exchange Order ve pasaportunuzu verip Japan Rail Pass kartınızı alabilirsiniz. Artık tren kartınızı geçerlilik süresi başladı, bugün saat 24:00’da 1 günü dolmuş olacak. Artık Japonya’da hızlı trenlerle sınırsız seyahat edebilir, bu sayede görece daha makul bir Japonya gezisi maliyeti sağlayabilirsiniz.

 

Japan Rail Pass nedir

Japan Rail Pass

 

JR Pass bileti şehir içi ulaşımda kullanılır mı?

Sınırlı. Özel şirketlere ait metro hatlarında kullanılamaz, ama JR şehir içi ve banliyö hatlarında kullanılabilir. Örneğin Narita Havalimanı’ndan JR Narita Express hattı ile ücretsiz Tokyo merkezi istasyonuna (Tokyo Station) gidebilirsiniz. Tabii bunun için JR Pass biletini havaalanında aktif etmeniz gerekiyor. Kartın süresini başlatmaya değip değmeyeceğini, kalacağınız gün ve JR Pass kartınızın geçerlilik süresine göre değerlendirmelisiniz. Osaka Kansai Havalimanı ile şehir merkezi arasında da geçerli.

 

Japonya’da Nerede Kalınır? Türleri ve Konaklama Fiyatları Rehberi

Japonya’da çok çeşitli konaklama olanakları var. Konumuz uygun bir Japonya Gezisi maliyeti olduğuna göre kalınabilecek yerleri ve konaklama seçeneklerini ucuzdan başlayarak sıralıyorum.

 

Japonya konaklama

Japonya’da konaklama

 

Hostel

Yurt yatakhanesi şeklinde toplu odalarda ranzada uyumak sizi rahatsız etmezse gecelik 2000 yen civarı fiyatlarla hostelde ucuz konaklama mümkün.

 

Japonya hostel

Japonya’da hostel

 

Kapsül Otel

Bir Japon icadı olan kapsül otel bence yaşanması gereken bir konaklama deneyimi. Bir yatak kutusu veya kabini diyebileceğim bu dar bölmelerde yatak, havalandırma, televizyon, ışık, ayna ve bir de minik raf yer alıyor. Ortak banyo ve tuvaletleri, oturma ve okuma salonları var. Fiyatları konfor ve konumlarına göre 2000 ile 4000 yen arasında değişiyor. Sıra dışı bir yerde kalmak için bence eğlenceli bir konaklama seçeneği. Ben de ilk günler burada kaldım. Duvarlar üstüme üstüme geliyor.

 

Japonya gezi rehberi

Japonya’da kapsül otel – gezi rehberi.

 

Bakınız Trakyalı bir Türk olarak Japon kapsül otelinde masamı nasıl donattım.

Fakat ertesi gece kapsülde ufak bir mangal yapmaya kalkınca ortalık karıştı. İlçe belediyeye haber verselerdi gene iyiydi, direkt büyükşehiri aramışlar.

Kapsül otelde kapsülümün içi.

 

Japonya kapsül otel

Japon kapsül hotel

Manga Kissa ve İnternet Kafe

Ucuz konaklama amaçlı 24 saat açık çizgi roman ve internet kafelerde kalmak için uyuma kabinleri ve duşlar var, 2000 yen ve benzeri fiyatlarla kalınabiliyor.

 

Japonya ucuz konaklama

Japonya’da ucuz konaklama

 

Love Hotel – Aşk Oteli

Baş başa kalacak yerleri olmayan bekar çiftlerin veya küçük evlerindeki çocuk gürültüsü ve müdahalesinden kaçmak isteyen evli çiftlerin tercih ettikleri aşk otellerinin ücretleri gündüz birkaç saat dinlenmek için 3000 ile 5000 yen arasında, gecelemek ise 10.000 yen ve üzerinde.

 

Japonya'da nerede kalınır

Japonya’da nerede kalınır?

 

Dışarıdan hiç de aşkı çağrıştırmayan love hotel adlı bu Japon işi konaklama otellerinde böyle fantastik ve konulu odalar olabiliyor.

 

Japan love hotel

Japonya aşk oteli

 

Business Hotel

Başlangıçta işten geç çıkan ve evi uzak olan Japon iş adamlarının kalmasına yönelik bu ucuz otel türü bugün ülkenin bir çok kentinde var. Ben de bu otellerde kaldım, fiyatları 100 ile 270 lira arasında değişiyor. Bizdeki 3 yıldızlı otellere benzer bir düzeydeler. Elektronik tuvalet ve küvetli çok temiz banyo, televizyon, Wi-Fi, saç kurutma makinesi, su ısıtıcı, mini buzdolabı, çay kahve su ikramı, geleneksel Japon tarzı pijama, büyük yatak, havlu, şampuan, saç kremi, vücut losyonu, diş fırçası ve macunu, saç fırçası, tıraş bıçağı sunulan bu odalarda gardırop yok ve hareket alanları dar. Aşağıda kaldığım bir ucuz otel odamı görüyorsunuz.

 

Japonya konaklama

Japonya’da ucuz konaklama

 

Kiralık Gaijin Evleri

Uzun süre kalmak için büyük şehirlerde yabancılara (gaijin) yönelik kiralık evler var.

 

Ryokan

Han tarzı geleneksel Japon ev otellerinde onsen adlı açık veya kapalı banyolar var. Hem eski geleneksel, hem de modern ve lüks olanları var. Gecelik Ryokan fiyatları 7500 yenden başlıyor ama 40.000 yene kadar lüksleri de varmış. Kimono giyiliyor, futon adlı Japon döşeğinde uyunuyor, ayakkabıyla girilmiyor.

 

Japonya nerede kalınır

Japonya’da nerede kalınır

 

Lüks Otel

Haberim yok. Japonya gibi pahalı bir ülkede ekonomik seyahat etmek, uygun bir Japonya gezisi maliyeti çıkarmak isteyenler için söz konusu bile değil.

 

Ücretsiz Konaklama

Dünya çapında gönüllü konukseverlik ağı Couchsurfing sitesinden ne yazık ki 1 gece için bile uygun ev sahibi bulamadım, bu nedenle hayatımın en pahalı seyahati oldu. Ev gezmelerinin yaygın olmadığı mesafeli Japon toplum yapısı ve Japon evlerinin çok küçük olması nedenleriyle aktif CS üye sayısı az ve ücretsiz gönüllü kalacak ev bulmak zor.

 

Japonya Gezisi Maliyeti

Gönüllü ev sahibi bulamayıp 1 ay boyunca otellerde kalmam nedeniyle ve Japonya aşırı değilse de pahalı bir ülke olduğu için en pahalı gezim bu oldu.

 

İstanbul Tokyo uçak bileti: 1.600 TL

JR Pass sınırsız tren bileti: 2.600 TL

Konaklama maliyeti: 5000 TL

Diğer tüm harcamalar: 4.300 TL

Toplam: 13.500 TL

 

Yurt dışında para ve banka kartı kullanımı için bu yazıma bakabilirsiniz:

Yurtdışı seyahat için eşyalar, güvenlik, pasaport, bilet, para, banka kartı, telefon

 

Ucuz Japonya Gezisi Önerileri – Japonya Gezi Rehberi

Ucuz yeme içme ve diğer ekonomik seçeneklerle benimkinden düşük bir Japonya gezisi maliyeti elbette mümkün. Tüm ülkelerde geçerli bilgiler verdiğim Ucuz Gezi Bilgileri adlı yazıma bakabilirsiniz.

 

Japonya gezi rehberi

Ucuz Japonya gezi rehberi

 

Ucuz Yemek Fiyatları

Japonya’da yemek fiyatları tahmin ettiğimden ve yaygın bilinenden daha ucuz çıktı. Japon kentlerindeki 24 saat açık 7-Eleven ve Family Mart marketler adeta birer kurtarıcı, buralardan taneyle 100-150 yene tavuk şiş, 400-500 yen fiyatlı bento adlı hazır ucuz yemek (pirinç, balık, tavuk, et, sebze) kutuları alabilirsiniz.

 

Japonya ucuz market

Japonya’da ucuz market

 

Et veya balık dolgulu onigiri adlı pirinç köfteleri 100 yen fiyatlarıyla cazip ucuz yemek seçenekleri. 400 yene satılan suşi tabakları da ucuz yiyecek fiyatları sunuyor.

 

Japonya ucuz yiyecek

Japonya’da ucuz yiyecek

 

Suşi Treni Lokantaları

Geniş bir barın çevresindeki yürüyen bantlarda dolaşan üç suşili küçük tabaklar 100-150 yen. İstediğiniz tabağı önünüzden geçerken alıp ucuz suşi yiyebilirsiniz.

 

Ucuz sushi

Ucuz suşi

 

Açık Büfe Ekonomik Yemek

Baikingu veya Vikings adlı lokantalarda 2 saat gibi belli bir süre içerisinde her istediğinizi yiyebilirsiniz, ben de ekonomik olarak tıka basa doymak için birkaç kez buralarda yemek yedim.

 

Japonya ekonomik yemek

Japonya’da ekonomik yemek

 

Set Menü

Ben birçok kez üç çeşit yemekten oluşan ve 750 yen (25 lira) fiyatlı çok lezzetli ve doyurucu menülerden yedim. Bu ekonomik yemek menüleri sade ve temiz yerel lokantalarda 750-800 yen, şık ve lüks restoranlarda 1000 yen civarı fiyatlarla satılıyor.

 

Japonya ucuz yemek

Japonya’da ucuz yemek

 

Biraz daha pahalı bir yemek.

 

Pahalı yiyecek

Pahalı yemek

 

Sokak Pazarları

Ameya-Yokocho – Ucuz giysi, aksesuar, taze balık, sebze, elektronik eşya, çizgi roman.

Ueno ve Okachimachi istasyonlarının arası, Tokyo.

 

Japonya gezi rehberi

Japonya gezisi rehberi

 

Nakamise Market – Hediyelik eşya, samuray kılıcı, yiyecek, giysi, oyuncak. Asakusa, Tokyo.

 

Japonya hediyelik eşya

Japonya’da hediyelik eşya

 

Omoide Yokocho – Memory Lane olarak da bilinen küçük dükkanlar ve lokantalar.

Shinjuku Station West Exit, Tokyo.

 

Ucuz Japonya gezi rehberi

Ekonomik Japonya gezi rehberi

 

Takeshita Street – Moda giysi, aksesuar, küçük eşya. Başkentteki Harajuku Station’a yakın bu dar yaya sokağında ilginç giysiler satın alabilir, Japon kızların çılgın ve sıra dışı moda akımını ve giyim tarzını görebilirsiniz. Sokakta ve dükkanlarda çok eğlendim.

 

Japon kızlar

Japon kızları ve çılgın giyim tarzı modası.

 

United Nations University Farmers’ Market – Organik meyve, sebze, yemek.

Omotesando stasyonu, Tokyo.

 

Japonya gezi rehber

Japonya gezi rehberi

 

UN Üniversite pazarında yiyecekler ve fiyatları.

 

Japonya yiyecek fiyatları

Yiyecekler ve fiyatları

 

Ülkeyle ilgili ayrıntılı ve ilginç bilgiler bu yazımda: Japonya Hakkında Bilgi

 

Japonya Ucuz Alışveriş Rehberi

Japonya pahalı bir ülke olsa da örneğin yakında gittiğim Norveç İzlanda Grönland kadar pahalı değil, hatta bu Nordik ülkelerin üçte biri, bazen dörtte biri kadar ucuz bir ülke. İşte ucuz bir Japonya gezisi maliyeti için gezi rehberi bilgiler.

 

100 yen shop Japan

100 yen shop in Japan.

 

En Ucuz Alışveriş – 100 Yenciler

Bizdeki 1 milyonculara benzeyen ucuz Japon dükkanları 100 yenciler (Hyaku En Shoppu) yani 3 liracılar ne alırsan 100 yene satıyor. Japonya’da ucuz alışveriş için büyük fırsat. Atıştırmalık ucuz yiyecek, şekerleme, mutfak eşyaları, kişisel bakım ürünleri, hediyelik eşyalar, çorap, çamaşır, yemek çubukları, hatıra ürünleri, ev aletleri, kırtasiye ürünleri, oyuncak, pinpon raketi, deniz gözlüğü, incik boncuk, diş bakım ürünleri, küçük heykeller, ev dekorasyon süsleri, havlu, spor malzemeleri, neler neler var.

 

Japonya ucuz alışveriş

Japonya’da ucuz alışveriş

 

Bu ucuz Japon mağazalarına örnekler:

 

Daiso 100 Yen Store, Takeshita Dori Caddesi, Harajuku, Tokyo. Yukarıda bahsettiğim, kızların ilginç kıyafetli fotoğrafının olduğu sokaktaki ucuz Daiso 100 yenciden aldıklarım aşağıda. Her biri 3 Türk Lirası.

 

Japonya ne alınır

Japonya’dan ne alınır?

 

Can Do Seibu Shinjuku Pepe, Kabukicho, Shinjuku-ku, Tokyo

Can Do Kyoto Kawaramachi, Kawaramachi-st, Nakagyo-ku Kyoto-shi, Kyoto

Daiso, Odori, Sapporo Chuo

 

Japonya'da ucuz alışveriş

Japonya gezi rehberi – ucuz alışveriş.

 

Daiso, Nagoya Sakae Skyle

Daiso, Sannomiya Centergai, Keihan City Mall, Tenmabashi Station, Osaka

Daiso, Sannomiya Station, Kobe

Daiso, Kotsu Center, Hakata Station, Fukuoka

 

Japonya'dan ne alınır

Japonya’dan ne alınır?

 

Japonya’da Ucuz Alışveriş

300 yen yani 10 liraya birçok ürün satın alabileceğiniz ucuz alışveriş yerleri ve dükkanlar var. Japonya gezi rehberi ucuz seçeneklerle devam ediyor.

 

ucuz Japon hediyelik eşyalar

Ucuz Japon ürünleri

 

3Coins – Mutfak, banyo, dekorasyon, aksesuar, çorap, hediyelik eşyalar 300 yen fiyatla satılıyor.

JR Shinjuku Station, Shinjuku-ku, Tokyo

Hep Five 4F, 5-15, Kakudacho, Kita-ku, Osaka

Tenjin Ims Chika 2F, 1-7-11, Tenjin, Chuo-ku, Fukuoka

Amu Plaza Oita Nai, 1-14, Kanamecho, Oita

 

3Coins mağazalarında 10 liraya ucuz hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

 

Japonya'da ucuz ne alınır

Japonya’dan ucuz ne alınır?

 

Smart Life Market – Dekoratif kutular, ahşap eşyalar, mutfak, banyo ürünleri, çorap, çeşitli hediyelik ve ev ürünleri 300 yen. Yaesu, 2−1, Chuo, Tokyo.

 

Japonya gezi rehberi blog yazıları

Japonya gezi rehberi blog yazısı

 

Mikazuki Momoko – Cicili bicili pembeli Japon işi eşyalar 300 yen.

Musashi Oyama, Ebara 3-8-6 Shinagawa-ku, Tokyo

Mr. Max Max Shonan Fujisawa, 4-3-5 Tsujido Shinmachi, Fujisawa-shi, Kanagawa

Aeon Mall Tsurumi Greenland, 4-17-1 Tsurumi Tsurumi ku, Osaka

Nakagyo-ku Sanjyodo Teramachi Higashi 22 st Ishibashi-machi 1, Kyoto

 

Japonya tur rehber

Japonya turu rehberi

 

illusie300 – Özellikle mutfak ağırlıklı ucuz dükkan.

Subnade 1, 1 Kabukicho, Shinjuku-ku, Tokyo

 

Japonya’da Ucuz Giysi Alışverişi

Ucuz giyim mağazaları.

 

Sankyuu Mart – Giysi ve aksesuarlar 390 yene satılıyor.

175 Bankan Building B1, 1-7-3 Jingumae, Shibuya-ku, Tokyo

 

Japonya ucuz giyim çanta

Japonya’da ucuz giyim ve çanta

 

GU – Trendy genç kıyafetleri. Shinjuku, Kabukicho, 1 Chome−30−1, Tokyo.

 

Japonya ucuz giyim alışverişi

Japonya’da ucuz giyim alışverişi

 

WEGO – Gençler arasında popüler, cool ve trendy giysi alışverişi. 6-5-3 Jingumae, Shibuya, Tokyo.

 

Japonya giyim alışveriş

Japonya giyim alışverişi

 

UNIQLO – Spor ve resmi kıyafet, çocuk giyim. 6 Chome-9-5 Ginza, Tokyo.

 

Japonya moda giysiler

Japon modası

 

Anime ve Manga Çizgi Roman Nereden Alınır?- Otaku

Türkiye’de Japon anime karakterler, animasyon, çizgi film, çizgi roman, anime film ve dizi hayranları çok. Anime tutkunlarına Japonca otaku deniyor. Bakalım bu anime ürünleri nereden alınabiliyor.

 

Gee!STORE – Sennichimae, Namba, Chuo-ku, Osaka-shi.

 

Japon çizgi roman

Japon çizgi romanları

 

Nakano Broadway –  DVD, manga, doujinshi, nendo, figma.

5-52-15 NakanoNakano 164-0001, Tokyo Prefecture.

 

Japonya gezi rehber blog yazıları

Japonya gezi rehberi blog

 

K-Books – Manga, anime, çizgi roman. Chiyoda, Sotokanda, 1 Chome−15−16, Tokyo.

 

Japon manga

Japon manga, çizgi roman, anime. K-Books.

 

Animate – Anime ve manga dükkanı. Ikebukuro, Tokyo.

 

Japon anime isimleri

Japon anime

 

Liberty – İkinci el, oyuncak, manga, anime dizi, Blu-Ray disk. Akihabara, Tokyo.

 

Japon anime film dizi

Japon anime filmleri ve dizileri

 

Japonya gezi rehberi yazımdan sonra yakında yaşadıklarımı ve gittiğim kentleri anlatacağım.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

“Japonya Gezi Rehberi: Maliyet, Fiyatlar, Tren, JR Pass, Ucuz Konaklama, Alışveriş ve Yemek” için 4 yorum

 1. Necmi Yalkınoğlu dedi ki:

  Merhaba. Sizinle mail yolu ile iletişime geçmek isterim. İlginiz için teşekkürler.

  1. AlperMetin dedi ki:

   Merhaba. Blogumun iletişim sayfasından yazarsanız bana e-posta olarak geliyor. Rica ederim. Japonya gezi rehberi yazıma ilginize teşekkürler.

 2. TURGAY DEMİR dedi ki:

  Ya Abi bende gittim 15 gün kaldım rakıyı nerden buldun abi yaaa?

  1. AlperMetin dedi ki:

   Kapsül otel çekimimi yapmak için Türkiye’den japonya’ya küçük bir şişede rakı götürdüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı
İtalya Turları
Reklam Alanı
    GEZDİĞİM ÜLKELER
   » Translation
Reklam Alanı
   » Etiketler


Copyright ©2012 Celebialper.com